niedziela , Luty 18 2018

Kryptowaluta to nie pieniądze terrorystów – Wall Street Jurnal

Wall Street Journal w ostatnim artykule przyznaje, że określanie krypto waluty pieniędzmi dla terrorystów jest zwykłą przesadą.
Od początku 2016 r. FBI i Europol rozpowszechniały fałszywe informacje jakoby BitCoin był w przeważającej mierze używany przez przestępców i terrorystów.
Fakty jednak wykazują, że w 97% przestępcze transakcje były zawierane przy użyciu zwykłych pieniędzy lub przelewów bankowych.
Analitycy i zwolennicy krypto waluty przyznają, że zawieranie transakcji przy użyciu BitCoin wcale nie jest anonimowe a przebieg pieniądza może być śledzony od samego początku do końca poprzez analizowanie publicznego łańcucha bloków.
Dodatkowo, spieniężenie krypto waluty wcale nie jest takie proste, gdyż obecne przepisy wymagają weryfikacji tożsamości posiadacza danej waluty.
BitCoin został stworzony po to by wyeliminować pośrednika w transakcji, która się odbywa pomiędzy dwoma osobami. Takim pośrednikiem oczywiście jest bank, który za sam przywilej przekazywania pieniędzy pobiera własne opłaty manipulacyjne.
Dodatkową zaletą krypto waluty jest uniemożliwienie manipulacji pieniędzmi dzięki zdecentralizowanej architekturze systemu. W przypadku normalnej bankowości bank jest administratorem środków płatniczych co daje mu nieograniczone możliwości manipulowania pieniędzmi co niejednokrotnie zdarzało się w przyszłości.

Sprawdź

Bitcoin nie wchodzi na giełdę.

Amerykańska komisja papierów Wartościowych odrzuciła podanie o wprowadzenie funduszu inwestycyjnego, którego podstawą miał być bitcoin. Decyzja te sprawiła natychmiastowy spadek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *