niedziela , Luty 18 2018

Kryptowaluta, Bitcoin, Cyfrowe Pieniądze – Kto to rozumie? (nikt i jest spoko)

Miniony weekend na rynku krypto walut był niezwykle interesujący. Pomimo odrzucenia podania o wejście na wall street BitCoin utrzymał swoją wartość w granicach 1220 $. Ciekawsze jednak było to co działo się z innymi krypto monetami. DASH prawie podwoił swoją wartość, skacząc z 41 $ w piątek do 79 $ w niedzielę wieczorem. Monero druga ulubiona waluta ciemnej strony Internetu przez dwa dni zyskał na wartości aż 7 $.Ethereum z 16 $ podskoczyło do 29 $.
Szokujący jest fakt, że nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia na tak wielki wzrost cen krypto monet. Na normalnej giełdzie wzrost cen akcji jest zwykle czymś uwarunkowany : zmianami gospodarczymi, przejęciem jednej firmy przez drugą, spadkiem produkcji lub jej wzrostem lub czymkolwiek innym co daje ludziom powód do kupowanie lub sprzedawania akcji danej firmy.
Nienormalność tego zjawiska zauważyła również największa platforma dostarczająca wiadomości z rynku krypto walut Coindesk.com.  W swoim ostatnim artykule opisuje, że krypto walut tak naprawdę nikt nie rozumie. Nawet tak zwani eksperci, którzy przez lata studiują temat bitcoina przyznają że choć z teoretycznego punktu widzenia wiedzą bardzo dużo na dany temat, to w starciu z rzeczywistością okazuje się że wiedzą tak naprawdę niewiele. Dowodem na to są chociażby weekendowe notowania trzech wymienionych powyżej walut. W całym internecie nie ma nawet jednej wzmianki o jakimś wielkim wydarzeniu związanym z rynkiem krypto walut w ciągu soboty i niedzieli. Żadna wielka firma nie przyłączyła się do popularyzowania nowego sposobu płatności w ostatnich dniach i żadne państwo nie wprowadziła ostatnio nowej ustawy rozszerzającej zasady płatności w oparciu o krypto waluty. Monero, DASH i Ethereum nie istnieją w codziennym użyciu a mimo to ludzie są skłonni płacić za posiadanie tych cyfrowych monet więcej i więcej. Wydaje się że jedyne co napędza ten cały cyrk to obietnica, że któregoś dnia zebrana waluta będzie warta miliony.

I jeśli tak jest w rzeczywistości to ja mówię – Spoko, dla mnie jest OK taka sytuacja.( ja też tego nie ogarniam )

Sprawdź

Bitcoin – kryptowaluta czy krypto-szleństwo.

Wysoka cena bitcoina w ostatnich miesiącach sprawia, że w mediach pojawia się coraz więcej wzmianek na temat krypto walut. Coraz częściej słyszy się jakim to wspaniałym wynalazkiem jest łańcuch bloków, jak może to odmienić życie, odebrać władzę bankom i polepszyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *