niedziela , Luty 18 2018

Bitcoin nie wchodzi na giełdę.

Amerykańska komisja papierów Wartościowych odrzuciła podanie o wprowadzenie funduszu inwestycyjnego, którego podstawą miał być bitcoin.
Decyzja te sprawiła natychmiastowy spadek wartości krypto waluty a nagła paniczna wyprzedaż ściągnęła cenę w dół aż do 1000 $ za jeden bitcoin.
Jako uzasadnienie swojej decyzji komisja podała, że proponowany fundusz inwestycyjny nie spełnia wymogów w zakresie przeciwdziałania oszustwom i manipulacjom związanych z proponowanym produktem giełdowym.
Oczywiście nie oznacza to końca przyszłości krypto waluty na wall street, jako że w kolejce na rozpatrzenie przez komisję papierów wartościowych czekają kolejne dwa podania.
Wygląda na to, że na całej panice związanej z wyprzedażą BitCoin skorzystali inwestorzy Ethereum którzy od momentu ogłoszenia decyzji odnotowali 14 procentowy wzrost ceny Ethereum względem spadku ceny Bitcoin.

Sprawdź

Bitcoin – kryptowaluta czy krypto-szleństwo.

Wysoka cena bitcoina w ostatnich miesiącach sprawia, że w mediach pojawia się coraz więcej wzmianek na temat krypto walut. Coraz częściej słyszy się jakim to wspaniałym wynalazkiem jest łańcuch bloków, jak może to odmienić życie, odebrać władzę bankom i polepszyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *