niedziela , Luty 18 2018

Bitcoin – kryptowaluta czy krypto-szleństwo.

Wysoka cena bitcoina w ostatnich miesiącach sprawia, że w mediach pojawia się coraz więcej wzmianek na temat krypto walut. Coraz częściej słyszy się jakim to wspaniałym wynalazkiem jest łańcuch bloków, jak może to odmienić życie, odebrać władzę bankom i polepszyć nasze bytowanie. Nagle też wszyscy chcą kupować bitcoiny, litecoiny, peercoiny, dash, monero i całą masę innych krypto pieniędzy, a trzeba przyznać że jest z czego wybierać – na rynku jest ponad 700 różnych krypto walut.
Pojawiają się artykuły, że do końca roku 2017 BitCoin będzie kosztował 3000 $ za jedną monetę lub też o tym że będzie kosztował 5000 do 10 000 $ za jedną monetę.
Ludzie myślą, że skoro jest teraz trend na kupowanie krypto walut to jeśli kupi się jakikolwiek odpowiednik bitcoina to w ciągu miesiąca, dwóch a nawet sześciu w najgorszym przypadku, z dnia na dzień będzie się milionerem.
Pędząc na fali szaleństwa internetowych pieniędzy zapomina się o tym o czym mówi się bardzo mało lub wcale. Przeważająca część krypto walut nie przetrwa próby czasu i najzwyczajniej umrze śmiercią naturalną a zainwestowane pieniądze znikną.Kupując milion putinconów nie daje ci gwarancji, że gdy ich cena wzrośnie 10000 % to znajdzie się ktoś kto odkupi twoje kryptomonety. Prawdą jest, że bitcoin jest pewnego rodzaju rewolucją finansową, lecz nie zapominajmy o podstawowych faktach jakie wiążą się ze zmianą działania systemu finansowego. Popularna w dzisiejszych czasach karta kredytowa potrzebowała prawie 100 lat aby w pełni zaistnieć jako pełnoprawny środek płatniczy. Bitcoin jest obecny w sieci od 2009 roku ale dla świata rzeczywistego prawie nie istnieje, gdyż zwykły Kowalski nie może wziąć swojego cyfrowego portfela i pójść kupić za to chleb. Do tego dochodzi fakt, że jeśli w przyszłości jakikolwiek rząd zdecyduje się zaakceptować bitcoin jako narodową walutę to z pewnością waluta ta nie będzie zdecentralizowana i anonimowa.

Sprawdź

Kryptowaluta to nie pieniądze terrorystów – Wall Street Jurnal

Wall Street Journal w ostatnim artykule przyznaje, że określanie krypto waluty pieniędzmi dla terrorystów jest zwykłą przesadą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *